• Sprouter

18.38
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało
image

Kiełkownica Bio Naturo

Właściwości zdrowotne i odżywcze kiełków są znane ludziom od wieków. Chińczycy i Arabowie z dobrodziejstw kiełkowanych ziaren korzystali od wieków. Podobnie jak Aztekowie, którzy z kiełków wypiekali chleb.  Dziś jedzenie kiełków traktujemy jako wartościowe uzupełnienie diety i ochronę przed chorobami cywilizacyjnymi.

Kiełki roślin, posiadają dobroczynny wpływ dla całego organizmu. Kiełki zawierają wiele witamin i minerałów. Kiełki są bogate w witaminy z grupyB, C, D, E i K. Zawierają także żelazo, fosfor, wapń, magnez, potas, cynk, jod, mangan, miedź, lit i selen. W kiełkach znajdziemy dużo beta-karotenu, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz błonnika (3 łyżki stołowe kiełków pszenicy mają go więcej, niż kromka ciemnego pieczywa pszennego). Są też bogatym źródłem białka (do 35 proc.). Dzięki temu:

- są bogatym źródłem składników pokarmowych ,

- są lekko strawne i dobrze przyswajalne przez człowieka,

- wzmacniają nasza odporność,

- chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników

- stanowią świetny składnik wielu smacznych dań (kanapek i sałatek).

Kiełkownica Bio Naturo stanowi idealne narzędzie w każdym kuchennym ogródku. Wystarczy ją przemyć i już jest gotowa do użytku. Pamiętaj żeby wysiewać tylko i wyłącznie nasiona przeznaczone do kiełkowania, gdyż nie są one zaprawione środkami ochrony roslin. Najlepiej w tym celu używać produktów ekologicznych, dzięki temu będziemy mieli pewność, że mamy w naszym kiełkowym ogródku prawdziwe super food.

Wymiary kiełkownicy:

  • szerokość: 140 mm
  • wysokość: 35 mm
  • długość: 220 mm
Cechy dodatkowe brak
Certyfikat brak
Produkt nie zawiera nie dotyczy
Marka Inna marka
Kod producenta 5901761102741
Nazwa handlowa Kiełkownica
Waga 0.2
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question
  • Similar products