• Organic balsamic vinegar

Pojemność
250 ml
10.18
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Mało
image

Ocet balsamiczny z Modeny powstający z moszczu winogronowego, długo leżakujący w beczkach, to prawdziwy rarytas wśród octów. Tradycja jego wytwarzania sięga przynajmniej czasów Juliusza Cezara, który podobno podczas kampanii Galicyjskich spożywał ocet balsamiczny. Receptura wytwarzania octu balsamicznego od wieków niezmienna. Ocet balsamiczny powoli leżakuje w pięciu różnych beczkach: dębowej, kasztanowej, wiśniowej, jesionowej, a na końcu w beczce z morwy. Zmiana beczek w których ocet leżakuje i powoli odparowuje w klimacie śródziemnomorskim pozwala na wspaniałą koncentrację aromatu. Tradycyjny ocet balsamiczny to aż 12 lat leżakowania w beczkach.

Ocet balsamiczny był tradycyjnie wykorzystywany do czyszczenia powierzchni i ich odkażania.  Dzisiaj wiemy, ze ocet balsamiczny może służyć o wiele lepszym celom, bo wspomaga trawienie, pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz reguluje poziom cukru we krwi, między innymi poprzez ograniczanie insulinoodporności. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że zawarte w occie balsamicznym polifenole obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów. Ponadto hamują utlenianie cholesterolu LDL, co zmniejsza ryzyko miażdżycy. Samo zdrowie. 

Oczywiście oprócz wspaniałych właściwości prozdrowotnych ocet balsamiczny doskonale wzbogaca smak sałat, dań z drobiu, czy czerwonego mięsa. Wspaniały smak i świetne zdrowie doskonale łączą się w wypadku tego produktu. Znakomicie nadaje się do wszelkich sosów. Można polać nim rybę, szynkę, warzywa, a nawet lody waniliowe, czy truskawki.

Ocet balsamiczny BioNaturo jest najwyższej jakości produktem ekologicznym. Ten ocet balsamiczny znamionuje się dobrze zbalansowanym słodko-kwaśnym smakiem. Wyprodukowano go oczywiście w Modenie.

 

image
image
Cechy dodatkowe ekologiczne, bio
Postać płyn
Rodzaj ocet balsamiczny (2)
Certyfikat Chronione oznaczenie geograficzne, Rolnictwo Ekologiczne
Produkt nie zawiera glutenu, GMO, laktozy, nabiału, oleju palmowego
Opakowanie produktu szklana butelka
Sposób przechowywania Przechowywayć w chłodnym i suchym miejscu.
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question